Narks, Lrk

Prečo exkluzivita

Nebojte sa exkluzivity

Nebojte sa exkluzivity

Rozhodli ste sa predať/prenajať vašu nehnuteľnosť a využiť služby realitnej kancelárie? Vysvetlíme vám v čom spočíva exkluzivita a prečo je výhodné osloviť iba jednu realitnú kanceláriu.

Ak chcete predať/prenajať svoju nehnuteľnosť tak určite Vašim cieľom je tak urobiť za čo najvyššiu cenu a podľa možnosti v čo najkratšom čase. Tento proces vôbec nieje jednoduchý a prináša množstvo nástrah. Vtedy prichádza na rad skúsený realitný maklér, ktorý Vám vie poradiť a navrhnúť pre Vás najvýhodnejšie podmienky a možnosti.

 
Čo je to exkluzivita?

Čo je to exkluzivita?

Exkluzivita znamená, že zveríte predaj nehnuteľnosti výhradne jednej realitnej kancelárii. Pridelený maklér zastreší celý predaj. Pomôže vám správne stanoviť predajnú cenu, vyhotoví profesionálne fotografie, zabezpečí inzerciu, vykonáva obhliadky, hľadá čo najlepšieho kupujúceho a dotiahne obchod až do úspešného odovzdania bytu.

 
Menej je viac, alebo prečo využiť služby len jednej realitnej kancelárie

Menej je viac, alebo prečo využiť služby len jednej realitnej kancelárie

Rôzne ceny, rôzne údaje, neprofesionalita. Väčšina kancelárií využíva rovnaké inzertné portály. Ak si vyberiete viacero kancelárií, stane sa, že sa vaša nehnuteľnosť zobrazí na rovnakých portáloch v rôznych verziách. Kupujúci nadobudne dojem, že nehnuteľnosť je nepredajná a nikto o ňu nemá záujem. Jednotlivé kancelárie nastavujú rôzne ceny, udávajú nepresné údaje a vy časom stratíte prehľad o tom, kto vôbec vašu nehnuteľnosť inzeruje. Takýto predaj pôsobí skutočne neprofesionálne a nehnuteľnosť značne znehodnocuje.

 
Skúsený maklér vám zarobí oveľa viac

Skúsený maklér vám zarobí oveľa viac

Ak sa rozhodnete pre exkluzívnu spoluprácu, maklér sa snaží vašu nehnuteľnosť predať za čo najlepších podmienok. Od výšky konečnej sumy sa totiž odvíja i jeho provízia. Skúsený realitný maklér dokáže vzbudiť záujem viacerých klientov, ktorí následne bojujú o to, aby nehnuteľnosť získali a sú ochotní i čo to prihodiť.

Nenastane teda situácia, že sa o nehnuteľnosť bijú desiatky maklérov, ktorí sa naopak snažia cenu znížiť, aby nehnuteľnosť predali čo najskôr práve oni.

A nemajte obavy, že sa ukrátite o klientov iných kancelárií. Realitná kancelária, ktorá má vašu nehnuteľnosť v exkluzívnej ponuke, spolupracuje i s ostatnými kanceláriami a využíva všetky možnosti nájsť vhodného kupujúceho.

 
Ušetríte si svoj čas a telefón vás neprivedie do šialenstva

Ušetríte si svoj čas a telefón vás neprivedie do šialenstva

Exkluzivita ponúka i ďalšie plus, ste v kontakte s jedným jediným maklérom. Ten vašu nehnuteľnosť dokonale pozná, pozná i vaše očakávania a on osobne zabezpečí všetky obhliadky. Nebude vám nonstop vyzváňať telefón, na druhej strane neznáme čísla, nemusíte teda komunikovať s rôznymi maklérmi a záujemcami, váš osobný maklér vybaví všetku agendu. Komunikujete výhradne s ním.

Pokiaľ nehnuteľnosť neobývate, je ideálne zveriť kľúče vášmu maklérovi. Tým pádom nemusíte byť prítomný na obhliadkach a môžete tento čas využiť inak.

 
Podmienky spolupráce si jasne dohodnete

Podmienky spolupráce si jasne dohodnete

Ak sa rozhodnete uzavrieť exkluzivitu, je len a len na vás, na aký čas ju podpíšete. Môžete sa dohodnúť na mesiac či tri, seriózny realitný maklér vás netlačí do niečoho, čo sám nechcete. V zmluve si dohodnete aj podmienky spolupráce a výšku provízie.

V súčasnosti už nielen čoraz viac klientov vyhľadáva realitných maklérov, ale i uprednostňuje exkluzívnu spoluprácu. Keď vám maklér dôkladne vysvetli jej výhody a zodpovie všetky vaše otázky, nemáte dôvod váhať.

 
spinner
Používame cookies, aby sme Vám zabezpečili maximálnu funkcionalitu a komfort pri používaní našej webstránky. Viac informácii o cookies nájdete tu.